Bakımlı Eller İçin Öneriler

0
bakımlı eller için öneriler

Her koşulda bakımlı ellere sahip olabilmek için gün içinde ellerimizi güneş, rüzgar, soğuk gibi pek çok etkiden korumamız gerekiyor. Yazımda ellerimizi her zaman daha bakımlı olmasını sağlamak için önerileri yer almaktadır.

Birçoğumuz ellerimizdeki lekelerin yaş aldıkça oluştuğunu düşünüyoruz. Ama bu lekelerin asıl sebebi, ellerimizin güneşe karşı yeterli koruma almamaları. Yaz kış ayırt etmeden tıpkı yüzümüze kullandığımız gibi dışarıya çıkmadan önce ellerimize de güneşten koruyucu krem sürmeliyiz. Eğer ellerimizde leke oluşmuşsa bunun için dermatoloğa başvurmak gerekir.

Eğer elleriniz yeteri kadar nemli değilse kızarıklar oluşabilir ya da pul pul dökülebilir bunu önlemek için düzenli bir şekilde nemlendirici kullanmak gerekir özellikle gün içinde çalışırken ya da ev hayatınızda yemek yaparken mutfağınız ile ilgilenirken, ev temizliği derken nemlendiricileri ihmal edebiliyoruz. Bunu önlemek için ofiste masanıza, evinizde mutfağınıza ve banyonuza bir nemlendirici bırakmanızı tavsiye ederim siz unutsanız bile nemlendiriciniz kendisini sürekli size hatırlatacaktır. Ayrıca önemli bir randevunuz varsa yumuşacık elleriniz olsun istiyorsanız peeling ürünleri kullanmanızı ve yatmadan önce bolca nemlendirici kullanıp gece eldiveninizle uyumanızı tavsiye ederimJ Ben geceleri bolca vazelin sürüp eldivenle yatıyorum sabaha yumuşacık ellerimi görünce çok mutlu oluyorum.

Sararan tırnaklar genellikle çok koyu oje sürmekten veya mantar hastalığı ile alakalı bir problemden kaynaklanabiliyor. Öncesinde bunun sebebini bulmak için doktora danışabilirsiniz. Bir hastalık sebebi değilse bir süre oje sürmeden tırnaklarınızı dinlendirmenizi tavsiye ederim. Ellerinizi karbonatlı ya da limonlu suda bir süre bekletmek tırnaklarınızın rengi için faydalı olacaktır.