Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
güneş kremi kullanımı

Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler
Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Güneş Kremleri Hakkında Bilmeniz Gerekenler; Yaklaşan yaz ayları öncesinde o çok özlediğimiz güneşten korunmamız için güneş koruyucuları hakkında tüm bilinenleri yeniden hatırlamamız büyük önem taşıyor. Güneş, deri kanserine ve cildin yaşlanmasına sebep olabilir.

Satın aldığınız güneş koruyucu kreminizin ömrü açıldıktan sonra 9-12 aydır.

O vazgeçemediğiniz fondöteninizden önce güneş kreminizi muhakkak kullanmalısınız J ya da makyaj malzemelerinizi seçerken içeriğinde en az SPF 15 bulunmasına dikkat etmelisiniz.

Koruyucu kreminizi güneşe çıkmadan 15-30 dakika önce sürmeniz gerekir.  Koruyucunun iki saatte bir tekrar sürülmesi ve güneşten koruyucu krem yüzme ve kurulanma sonrasında tekrar sürülmelidir.

Bebeklerde ve hamilelerde krem seçimine ayrıca özen gösterilmesi gerekiyor. Güneşten koruyucuların içeriklerine göre kimyasal ve fiziksel koruyucular olarak iki gruba ayrılıyor. Fiziksel koruyucuların güneş ışınlarını yansıtan titanyum dioksit ve çinko oksit gibi mineral filtre içerdiği bebekler ve hamileler fiziksel koruyucuları kullanmalıdırlar.

Hepimizin korunmak dışında en önemli gerçeği aynı zamanda güneşin en büyük faydası olan D vitamini desteğini alması gerekmektedir. Güneşin zararlı etkilerinden etkilenmemek için sabah 10’dan akşam 17.00’e kadar kreminizi kullanmanız yeterlidir. Bu zaman diliminin dışında sadece 15 dakika güneşte kalarak D vitaminden faydalanmanız yeterli olacaktır.

Dudaklarınızı ve göz çevrenizi güneşin zararlı etkilerinden korumanız çok önemlidir. Dudaklarınız için en az SPF 30 koruma faktörü içeren, balm veya stick formunda bir güneş koruyucu ile korunması çok önemlidir. Göz çevreniz için koruma faktörü olan bir göz kremi ve gözlük yeterli olacaktır.

Tıpkı cildinizi koruduğunuz gibi saçlarınızı da güneşten korumalıyız. Saçlarınızı güneşten koruyacak pek çok çeşitli ürünü sprey yada serumu plaj çantanızdan eksik etmeyin.