Hindistan Cevizi Yağı

0
hindistan cevizi yağı fiyatı

Hindistan Cevizi Yağı; antioksidan kaynağıdır, Serbest radikallerle savaşan antioksidan kaynağı hindistan cevizi yağı, grip, bronşit ve akne oluşumu engellediği gibi yaşlanmayı da geciktirir.

Hindistan cevizi yağı yemeklerden saçlara tırnaklardan vücut nemlendirmesine kadar bir çok yerde kullanılabiliyor. Siz istediğiniz bir Marka yağı güvenilir organik olmasına dikkat ederek satın alabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı
Hindistan Cevizi Yağı

Ben nerelerde kullandığımı aşağıdaki gibi sıraladım siz istediğinizi deneyebilirsiniz sonuçta hem organik olması hem de hiç bir katkı maddesi içermediği icin cildinize faydalı olacağını düşünüyorum.

✔ Makyajınızı temizleyebilirsiniz

Pamuğun üzerine biraz hindistan cevizi yağı sürün ve makyajınızı kolaylıkla silin. Suya dayanıklı maskara ve koyu renk rujda bile işe yarıyor. Makyajınızı sildikten sonra, yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Bir tonik yada Gülsuyu ile silebilirsiniz.

✔Saç bakımı yapın.

Yıkamadan önce saçınıza hindistan cevizi yağı uygulayın Saçınız daha yumuşak, parlak olacak. Saçınız örneğin onuz hizanızda ise bir yemek kaşığı çay kadar yağ kullanın ve saçınıza güzelce masaj yapın. Ben 2,3 saat bekletiyorum eğer sizin daha fazla vaktiniz varsa bekletebilirsiniz.

✔Cilt bakımı yapın.

Hindistancevizi yağını yüzünüz ve vücudunuz için maske olarak kullanabilirsiniz. Yıkanmadan önce en az 10/15 dakika bekleyin.

✔  Yemeklerinizde kullanabilirsiniz.

✔Tırnak bakımında kullanın

El ve tırnak bakımı için bir miktar Hindistan cevizi yağını alın ve ellerinizde ovun. Eller ve tırnaklar yumuşarken aynı zamanda parlayacaktır.

✔ Böcek ısıriklari, sisler ve kesik yaralarda kullanın.

Sinek ve diğer böcek ısırıklarına bir miktar sürerseniz bu şişliği ve kaşıntıyı alacaktır. Ayrıca egzamalı bir teniniz varsa Hindistan cevizi yağı ile kızarıklığı ve kaşıntıyı geçirebilirsiniz.

✔Peeling gibi kullanın

Vücudunuzdaki ölü derilerden kurtulmak için bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağını bir yemek kaşığı kahveyle karıştırın. Kahve scrub işlevi gördüğü için kahve yerine tuz, şekerde kullanabilirsiniz.